Z naszych okien płynie jazz – koncert Siggy Davis & Krzysztof Puma Piasecki 4SET

11.03  w Jaworskim Ośrodku Kultury  o godz. 19:30 z inicjatywy Mai Szatkowskiej uroczyście rozpoczęto projekt  „Z naszych okien płynie jazz” zainspirowany piosenką jaworskiego punkowego zespołu – Zielone Żabki – pt. „Kultura”. W teatrze pojawili się głównie starsi widzowie. Goście mieli zaszczyt na wstępie obejrzeć wystawę fotografii autorstwa Jana Stelczyka przy akompaniamencie pianina Zdzisława Babiarskiego i skromnym poczęstunku.

W końcu o godzinie 20:00 na scenie zawitał Krzysztof „Puma” Piasecki 4SET. Czteroosobowy zespół jazzowy założony przez występującego od lat 70. wszechstronnego gitarzystę – Krzysztofa Piaseckiego. Po pierwszym „powitalnym” utworze gitarzysta przedstawił nam członków zespołu – na organach zagrał Kajetan Galas, na parkusji Adam Grzelak, a na basie Łukasz Gorczyca.

Towarzyszyła przy tym miła i wesoła atmosfera. Pan Krzysztof poza tym, że zachwycił swoim brzmieniem, również rozbawił publiczność. Na sam koniec ciepłego powitania na scenę weszła fenomenalna Siggy Davis, która przyjechała do Jawora prosto z USA. Swoim potężnym głosem wywołała na sali gromkie oklaski i bez wątpienia ciarki na niejednym ciele! Siggy niesamowicie wczuwała się w każdy dźwięk swojej muzyki, pozytywnie oddziałując na słuchaczy.

Cały koncert i pomysł projektu z pewnością zachwycił miłośników jazzu. Miejmy nadzieję, że będzie on kontynuowany i do Jawora będzie przyjeżdżało coraz więcej wybitnych muzyków, a z okien naszego wspaniałego domu kultury zawsze będzie płynął jazz!

Agata Wojtasik

fot. Kaja Smagacz

 

 

 

 

Comments are closed.