Galeria

  • Galeria
Festiwal preTEXTY - 09 -10.10.2015

Idea stworzenia objazdowego festiwalu preTEXTY, powstała w wyniku refleksji nad wyraźną w ostatnich latach tendencją do centralizacji życia kulturalnego; przechwytywanie kolejnych wartościowych lokalnych projektów artystycznych przez miasta takie jak Wrocław, w połączeniu z ogólnie mniejszymi możliwościami (infrastrukturalnymi, instytucjonalnymi) ośrodków regionalnych, skutkuje zachwianiem zrównoważonego rozwoju i dostępu do kultury. Zależy nam na wciągnięcie odbiorców w żywy i twórczy kontakt z młodą literaturą, także przez jej integrację z innymi dziedzinami działalności artystycznej (muzyki, multimediów), oraz, przede wszystkim, ożywienie struktur lokalnych

V Jaworska Wegetariada - 11.07.2015

V jubileuszowa edycja Wegetariady - festiwalu wpisującego się w dugofalowe działania podejmowane przez Towarzystwo Aktywności Kulturalnej, których celem jest powiększanie kapitału społecznego miasta Jawora, opartego na aktywności kulturalnej i społecznej. Ideą wydarzenia jest promowanie zdrowego trybu życia i postawy proekologicznej w formie wydarzeń kulturalno- artystycznych, przy jak największych twórczym udziale społeczności lokalnej. Wegetariada cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Jawora i przyciąga gości z całej Polski, a także z zagranicy.

Warsztaty sitodruku - 01 - 30.06.2015

Warsztaty sitodruku realizowane przez zamkową pracownię Street Art Studio w siedzibie Towarzystwa Aktywności Kulturalnej.

Dziedziniec Sztuki - Dziedziniec Pokoju - 05-10.05.2015

Pięciodniowy festiwal sztuki - odbywający się w przestrzeni Zamku Piastowskiego. Główną ideą wydarzenia jest umożliwienie dostępu do szerokiej oferty artystycznej z wszystkich dziedzin sztuki w celu przeciwdziałania wykluczeniu kulturalnemu i podnoszeniu kompetencji kulturalnych. W ramach wydarzenia odbyły się: wystawy artystyczne, warsztaty artystyczne, pokazy filmów, wykłady, panele dyskusyjne, koncerty, performerce.

Vege Punk Fest Vol.2 - 01.05.2015

Wydarzenie kulturalne mające na celu promowanie zespołów jaworskiej sceny alternatywnej, której początki sięgają końca lat 80. Oprócz jaworskich zespołów na koncercie wystąpili goście z Polski i z zagranicy m.in. francuski Burning Lady - miało to wydźwięk symboliczny ponieważ dziedziniec Zamku, na którym odbyły się Vege Punk Fest, w czasach II Wojny Światowej wykorzystywany był podobnie jak cały kompleks zamkowy do celów więziennych, gdzie naziści więzili m.in. kobiety francuskie.

Warsztaty Street Art dla Osiedla Słowiańskiego - 11.04.2015

Członkowie stowarzyszenia aktywnie wspierają oddolne inicjatywy. Warsztaty zostały zorganizowane dla dzieci i mieszkańców Osiedla Słowiańskiego 11 kwietnia 2015 r. dokonano otwarcia pierwszego w historii Osiedla Słowiańskiego w Jaworze - Klubu Osiedlowego. Powstał on dzięki determinacji mieszkańców oraz współpracy zawiązanej pomiędzy Spółdzielnią Mieszkaniową L-W, a ZHP Hufcem w Jaworze.

Warsztaty dziennikarskie - 01.09 - 30.04.2015

Warsztaty dziennikarskie dla klas humanistycznych z Gimnazjum nr 1 w Jaworze realizowane przez Towarzystwo Aktywności Kulturalnej Jawor.

Mikołajkowy koncert w rytamach hc/punk/reggae - 06.12.2014

Koncerty realizowane w siedzibie stowarzyszenia mają na celu rewitalizację przestrzeni zamkowych, promocję miasta Jawora i jaworskich artystów oraz aktywizację społeczno – kulturalną młodzieży jaworskiej. Na mikołajowym koncercie zagrali: Ga-Ga Zielone Żabki, Amanita Muscaria, Panie Tadku Niedowiedzę, Jah Chwasta Jaraj.

Dźwięki Jawora - 23.08.2014

\"Dźwięki Jawora\" to przegląd jaworskich zespołów muzycznych, organizowany wspólnie przez Towarzystwo Aktywności Kulturalnej TAK Jawor i Stowarzyszenie Azyl. Impreza odbyła się na Dziedzińcu Zamku Piastowskiego – imprezy organizowane w Zamku mają na celu rewitalizację przestrzeni zamkowych. Zagrali: Oblivion, Jawor Blues, Call It What You Want, Alabama. Panie Tadku Niedowidzę

Festiwal Wegetariada - 05.07.2014

Za nami IV edycja Wegetariady - cieszymy się, że festiwal na stałe wpisał się w kalendarz kulturalny naszego miasta i z roku na rok przyciąga więcej uczestników - od najmłodszych do najstarszych. Widać znaczny wzrost zainteresowania warsztatami i wykładami z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Orgazniatorami Festiwalu Wegetariada są: Towarzystwo Aktywnowści Kulturalnej Jawor i Jaworski Ośrodek Kultury.

Vege Peleton - 04.07.2014

Performerce realizowany w przestrzeni miejskiej, którego celem była promocja zdrowej diety i Festiwalu Wegetariada - organizowany przez Towarzystwo Aktywności Kulturalnej Jawor i Jaworski Ośrodek Kultury.

Dziedziniec Sztuki - 08.05 - 11.05.2014

Wydarzenie kulturalne organizowane przez Muzeum Regionalne w Jaworze i Towarzystwo Aktywności Kulturalnej Jawor - tym razem zorganizowane w Zamku Piastowskim w Jaworze ( wcześniejsze edycje odbywały się na dziedzińcu Muzeum Regionalnego w Jaworze). Organizatorzy celowo wybrali to miejsce, aby przybliżyć jego historię i pokazać co dzieje się na Zamku obecnie. W programie wydarzenia znalazły się wkłady, wystawy artystyczne, warsztaty, koncerty. Imprezą towarzyszącą dla Dziedzińca Sztuki był 12 Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS.

Koncert Charytatywny \"Zróbmy rakowi wspak razem z Towarzystwem TAK\'\" -26.04.2014

Towarzystwo Aktywności Kulturalnej Jawor organizuje i pomaga w organizacji wydarzeń kulturalnych połączonych ze zbiórkami charytatywnymi - w ten sposób oprócz pomocy finansowej, pokazujemy, że nie jest nam obojętny los osób potrzebujących i nie są one osamotnione w swojej walce o zdrowie i godne życie. Tym razem zbieraliśmy pieniądze dla jaworzanki chorej na raka.

IV Kiermasz Charytatywny - 12.04.2014

Dziękujemy wszystkim za udział w kolejnej edycji Kiermaszu Charytatywnego. Zebraliśmy 345 zł, cała kwota została przekazana na działalność TOZ Jawor.

Punk Inwazja - 22.03.2014

Jeden z cyklu koncertów zrealizowanych w siedzibie stowarzyszenia w Zamku Piastowskim w Jaworze, których celem jest rewitalizacja przestrzeni zamkowych. Na koncercie wystpili: Grupa Podwyższonego Ryzyka, W.S.K., Stan Oskarżenia, Zwłoki, Panie Tadku Niedowidzę.

Jawor Underground Party - 28.02.2014

Pierwszy koncert z cyklu wydarzeń kulturalnych realizowany w siedzibie stowarzyszenia w Zamku Piastowskim w Jaworze - celem działania jest rewitalizacja przestrzeni zamkowych. Na koncercie wystąpili: Paragraf58, O.D.R.A., Non President, 71 Tonman.

III Kiermasz Charytatywny - 21.12.2013

Dziękujemy wszystkim za udział w III Kiermaszu Charytatywnym w Jaworze organizowanym przez Towarzystwo Aktywności Kulturalnej TAK Jawor i Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Jaworze. Zebraliśmy 456,63 zł - pieniądze zostały przekazane na sterylizację bezdomnych psów i kotów.

Klezmer&Blues - Reggae Session - 07.12.2013

MUZYKA ŁĄCZY POKOLENIA – pod tym hasłem przebiegało tegoroczne spotkanie muzyków „Klezmer & Blues-Reggae Session”. W poprzednich latach spotkania te nosiły nazwę „Klezmer Session”. Impreza miała charakter Jam Session, zagrali muzycy z takich zespołów jak: Zielone Żabki, Radical Soul Ammunition, Jawor Blues, oraz wielu znakomitych muzyków z regionu Dolnego Śląska. Podczas imprezy starsze pokolenie muzyków przekazało swoim młodszym kolegom „Kulturalną Frazę” - jako symbol kontynuacji działalności kulturalnej. Organizatorami imprezy są Grupa Trzymająca Frazę oraz Towarzystwo Aktywności Kulturalnej TAK Jawor.

Kuglar Fest - 09.11.2013

KuglarFest to pierwszy jaworski festiwal kuglarski, organizowany w ramach Projektu Korba, w całości poświęcony kuglarstwu i sztukom cyrkowym. W programie znalazły się warsztaty manipulacji kijem, POI, capoeiry, szczudlarskie – prowadzone przez Teatr Ognia Awatar; warsztaty Street Art – prowadzone przez Kaima Kądziąłkę i warsztaty breakdance – prowadzone przez Kompromis Rytmu. Na zakończenie festu odbyły się koncerty zespołów Meteor i Doktor Lasu oraz Duet Przemysław i Grzegorz Kocwin. Towarzystwo Aktywności Kulturalnej TAK Jawor udzieliło wsparcia w organizacji imprezy.

Vege Punk Fest - 06.09.2013

Vege Punk Fest z pewnością możemy zaliczyć do bardzo udanych. Jest to kolejna impreza o tematyce wegetariańskiej organizowana w Jaworze, której celem jest popularyzowanie „świadomego odżywiania się” i zwrócenie uwagi na los zwierząt. Współcześnie wiele uwagi poświęca się zdrowemu trybowi życia, widać to także w Jaworze – coraz więcej osób uprawia sport. Chcemy przypomnieć, że oprócz aktywności fizycznej podstawą naszego zdrowia jest to co jemy! Na naszych festiwalach pokazujemy też, jak w prosty sposób można urozmaicić gotowanie, by w kuchni pojawiło się wiele nowych smaków. Organizatorami Vege Punk Festu są Towarzystwo Aktywności Kulturalnej TAK Jawor i Jaworski Ośrodek Kultury.

Wegetariada 2013 - 11.05

Jaworski Festiwal Wegetariada to jedno z najważniejszych przedsięwzięć Towarzystwa Aktywności Kulturalnej TAK Jawor. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na problematykę zdrowego odżywiania. Temat ten jest bagatelizowany, jednakże najnowsze badania naukowe wykazują, że źle dobrana dieta jest przyczyną wielu chorób. W tym roku odbyła się już trzecia edycja Wegetariady. Przybyli mogli spróbować potraw wegetariańskich, oglądnąć pokazy kulinarne, zaczerpnąć informacji profesjonalnej dietetyczki. Od samego początku otwarty był wegebazar, na którego stoiskach znajdowały się książki, przyprawy, kadzidła i wyroby ekologiczne. Dla młodzieży i dzieci przygotowano warsztaty kuglarskie, lepienia z gliny, robienia dredów, bębnierskie i kurs jogi. Od godziny 17 wystartowały koncerty. W tym roku na scenie wystąpili: Salut Sound System, Sango, Radical Soul Ammunition, Konopians i Junior Stress. Organizatorami Wegetariady są Towarzystwo Aktywności Kulturalnej Tak Jawor i Jaworski Ośrodek Kultury.

Koncert dla Cziko - 02.03.2013

Towarzystwo Aktywności Kulturalnej TAK Jawor wspólnie z Jaworskim oddziałem Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami zorganizowało koncert charytatywny połączony ze zbiórką pieniędzy dla bezdomnych kotów i psów. Oprócz koncertów odbyły się pokazy filmów, wystawa Street Art Studio i pokaz break dance.

II Charytatywny Kiermasz Świąteczny -  16.12.2012

II Charytatywny Kiermasz Świąteczny to kontynuacja przedsięwzięcia, którego celem jest zaangażowania niepotrzebnych przedmiotów w pomoc chorym dzieciom. Każdy z nas posiada mnóstwo takich przedmiotów, nie używamy ich i zalegają w naszych domach. Postanowiliśmy zrobić zbiórkę takich rzeczy i sprzedać je na straganach kiermaszu, który zagościł pod filarami Rynku w Jaworze w niedzielę 16 grudnia. Zebraliśmy 1166 zł, cały dochód został przeznaczony dla 5-letniej Darii chorej na autyzm. Wszystkim zaangażowanym w II Kiermasz Charytatywny serdecznie dziękujemy.

Jam Session poświęcony instrumentom dętym – 09.12.2012

Jam Session Doktor Lasu to wydarzenie kulturalne połączone z wręczeniem certyfikatów osobom wspierającym Towarzystwo Aktywności Kulturalnej Jawor w dążeniach, których celem jest odrestaurowanie instrumentów dętych. W 2012 roku weszliśmy w posiadanie około 30 instrumentów dętych: różnego rodzaju trąbek, hornów, tub. Niestety stan techniczny dęciaków jest bardzo zły. Postanowiliśmy odrestaurować instrumenty aby nadal mogły służyć jaworskim muzykom. W tym celu szukaliśmy i nadal szukamy sponsorów, którzy mogliby nam pomóc.

Street Jam/Piknik Kultury Lokalnej - 28-29.09.2012

Street Jam/Piknik Kultury Lokalnej to wydarzenie kulturalne współorganizowane przez Towarzystwo Aktywności Kulturalnej Jawor i Pracownię Artystyczną Street Art. Celem tego przedsięwzięcia jest integracja społeczności lokalnej. 28 wrześnie na dziedzińcu Jaworskiego Muzeum koncerty zagrały zespoły rockowe – w szerokim rozumieniu tego gatunku muzycznego. Następnego dnia w tym samym miejscu wystąpiły zespoły hip-hopowe, odbył się również pokaz tańca breakdance. Wizualny charakter temu wydarzeniu nadała pracownia Street Art wystawiając swoje prace.

Poznaj innych, odkryj siebie – 20.09.2012

To projekt realizowany przez Starostwo Powiatowe w Jaworze, którego celem jest aktywizacja i integracja osób niepełnosprawnych z polsko-czeskiego pogranicza. TAK Jawor zaangażowało się organizację finału projektu , który odbył się w Muchowie pod nazwą „Twórczość nie zna granic”

Wakacje z Dźwiękami - 07.2012

Z inicjatywy Towarzystwa Aktywności Kulturalnej Jawor i Jaworskiego Ośrodka Kultury zostały zorganizowane warsztaty muzyczne dla dzieci. Celem była aktywizacja kulturalna dzieci w okresie wakacyjnym. Warsztaty prowadzili Jaworscy Muzycy w większości członkowie TAK Jawor. Odbyły się warsztaty: gitary, basu, perkusyjne, bębniarskie i współczesnej muzyki elektronicznej.

Warsztaty Florystyczne – 30.06.2012

Z okazji drugiej edycji Dziedzińca Sztuki organizowanego przez Muzeum Regionalne w Jaworze, współorganizowaliśmy wraz z Pracownią Florystyczną Flower O’Clock warsztaty florystyczne dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Warsztaty poprowadzili znani floryści z całej polski.

Wegetariada 2012 - 26.05.2012

Wegetariada 2012 to druga edycja kolorowego festiwalu pozytywnej muzyki i inspirujących smaków, współorganizowanego przez Jaworski Ośrodek Kultury i Towarzystwo Aktywności Kulturalnej Jawor. Ideą tego przedsięwzięcia jest promowanie zdrowej żywności w atmosferze rodzinnego pikniku, połączonego z wydarzeniami kulturalnymi i akcjami edukacyjnymi. Nieprawidłowe odżywianie jest przyczyną wielu chorób i podobnie jak tytoń czy alkohol może prowadzić do stałej utraty zdrowia. Druga edycja Wegetariady pokazała ogromny potencjał tego wydarzenia, tworzonego dla wielopokoleniowej publiczności. W naturalnej otoczce jaworskiego parku odbyły się koncerty, wykłady, piknik, pokaz fireshow. Na miejscu można było skosztować potraw ekologicznych i wegetariańskich, porozmawiać z profesjonalną dietetyczką, stworzyć szablon na swoją własną koszulkę, uczestniczyć w warsztatach bębniarskich. Na najmłodszych czekało specjalnie stworzone na tę okazję małe boisko do gry w piłkę nożną i dmuchana ślizgawka. Jesteśmy mile zaskoczeni faktem, że tak dużo osób chciało aktywnie uczestniczyć w Wgetariadzie i daję nam to inspirację do pracy nad kolejną edycją tego festiwalu.

Koncert Hip Hop Poetry – 04.05.2012

TAK Jawor pomagało w organizacji koncertu zespołów RAP dla Ziomów i Bakalia/Solo Fenomenal. Działalność stowarzyszania, tak jak w tym przypadku, skupia się na organizacyjnym i merytorycznym wsparciu inicjatyw oddolnych.

Wiosenne Pogotowie - 31.03.2012

TAK Jawor zaangażowało się w pomoc dla Jaworskiego Pogotowia, które pilnie potrzebowało pulsoksymetru. Współorganizowaliśmy akcję kulturalną połączoną ze zbiórką pieniędzy. 31 marca w restauracji Kameleon odbyły się przedstawienia teatralne i koncerty. Między występami, uczestnicy wydarzenia – w większości dzieci z opiekunami- wzięli udział w konkursach związanych z pierwsza pomocą, prowadzonych przez profesjonalnego ratownika medycznego. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać 2300,33 zł. Dziękujemy bardzo wszystkim organizatorom wydarzenia i uczestnikom!!!

Kosmo Koncert – 09.03.2012

Jednym z zadań stowarzyszenia jest promowanie lokalnych artystów. W tym celu organizujemy koncerty na, których zainteresowani mogą pokazać swoją twórczość. Do takich imprez można zliczyć Kosmo Koncert na którym zagrali lokalni wykonawcy: Doktor Lasu, Martyna Baranowska, Cokolwiek, Bębnoludy.

Gramy dla bartka - charytatywny koncert Andrzeja Cierniewskiego - 22.01.2012

Gramy dla Bartka, to kolejna akcja charytatywna na rzecz trzynastoletniego chłopca chorego na białaczkę. Towarzystwo Aktywności Kulturalnej Jawor we współpracy z rodziną Bartka i Jaworskim Ośrodkiem Kultury zorganizowało koncert Andrzeja Cierniewskiego. Podczas imprezy odbył się kiermasz i aukcja przedmiotów. Udało nam się zebrać 4832,1 zł, cały dochód został przeznaczony na leczenie chłopca. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc dla Bartka.

Kiermasz Świąteczny - 18.12.2011

Kolejna charytatywna akcja na rzecz trzynastoletniego Bartka chorego na białaczkę. Towarzystwo Aktywności Kulturalnej zorganizowało Kiermasz Świąteczny – zrobiliśmy zbiórkę przedmiotów, które sprzedawaliśmy na jaworskim rynku w przedświąteczną niedzielę. Kiermasz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem Jaworzan, którzy z uśmiechem na ustach kupowali tam świąteczne prezenty. Zebraliśmy 2270 zł, pieniądze te zostały przeznaczone na leczenie Bartka.

Koncert charytatywny dla Bartka - 09.12.2012

Za nami koncert charytatywny na rzecz trzynastoletniego Bartka chorego na białaczkę. Akcja bardzo udana – występy zespołów przyciągnęły dużo osób, które zapełniły cały klub. Wieczór mijał w rytmach hip hopu i reggae. Zagrali dla nas: Dj Arctic/Siwy, The Huracan Company, Tyffy Tyffy, R/WP + Dj Arcti, Jabbadub. Między występami zespołów odbyła się aukcja przedmiotów, darowanych przez ludzi dobrej woli. Udało się zebrać 5000,87 zł, cała kwota została przekazana na leczenie chłopca. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc dla Bartka.

Koncert charytatywny dla Igorka - 01.10.2011

Charytatywna akcja dla małego Igorka, chorego na mózgowe porażenie dziecięce – to akcja charytatywna, połączona z wydarzeniami kulturalnymi. Teatr, Krav Maga, pokaz artystyczny Mirka Pyznara z programu Mam Talent, koncerty – Towarzystwo Aktywności Kulturalnej zorganizowało kulturalną imprezę, aby przyciągnąć ludzi w jedno miejsce. Żeby mogli poczuć, że są razem dla Igorka, żeby jego rodzice poczuli, że nie są sami. Wydarzeniom kulturalnym towarzyszyła zbiórka pieniędzy dla Igorka. Dodatkowo TAK Jawor zorganizowało internetową aukcję, z której zysk został przekazany na rehabilitację chłopca.

Wegetariada - 07.05.2011

Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Wegetarianizmu, Towarzystwo Aktywności Kulturalnej, przy współpracy z Jaworskim Ośrodkiem Kultury zorganizowało Jaworską Wegetariadę. Akcja Odbyła się na ogródku Europejskiego Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa. W programie wydarzenia znalazły się: galeria Street Art, degustacja potraw Wegetariańskich, koncerty zespołów w rytmach reggae. Celem akcji było zwrócenie uwagi na problemy żywieniowe i promowanie zdrowej żywności.